Cum îmi șterg contul de dating uniform

Legale Ca persoană vizată aveți drepturi legale specifice cu privire la datele cu caracter personal pe care le colectăm de la dvs. Vânzătorului într-o anumită perioadă, fără niciun angajament din partea Vânzătorului cu referire la informațiile conținute de acesta. Cu toate acestea, perioada poate fi prelungită din motive specifice referitoare la dreptul legal specific sau complexitatea solicitării.

Pentru a ne putea executa la timp și conform obligațiile asumate, datele dvs. Newsletter-ul reprezintă un mijloc de informare periodic, exclusiv electronic e-mail, SMS asupra Bunurilor, Serviciilor, Promoțiilor, etc.

Vânzătorului într-o anumită perioadă, fără niciun angajament din partea Vânzătorului cu referire la informațiile conținute de acesta. Pentru a asigura serviciile de marketing colectăm de la dvs. Aceste date for fi folosite în mod exclusiv pentru a vă ține la curent cu privire la produsele, serviciile și ofertele noastre. Temeiul prelucrării datelor cu caracter personal îl reprezintă consimțământul tău, durata prelucrării fiind întreaga durată a existenței consimțământului.

Consimțământul poate fi retras oricând printr-un email trimis la adresa de mail marketing ottohermann. Retragerea consimțământului nu va afecta legalitatea prelucrării efectuată înainte de retragerea acestuia.

cum îmi șterg contul de dating uniform datând un răspuns leo man yahoo

Folosirea mecanismului de tip cookie reprezintă un avantaj în folosul vizitatorilor, acesta permiţând memorarea unor opţiuni de navigare în site precum limba în care se afişează site-ul, tip de filtre care se aplică la afişarea unor anumite pagini, memorarea numelui de utilizator şi a parolei pentru un acces rapid la conţinutul site-ului. Neacceptarea unui cookie nu înseamnă că utilizatorului îi va fi refuzat accesul de navigare în site sau de citire a conţinutului acestuia.

Cu ajutorul cookie-urilor, proprietarii de site-uri pot monitoriza şi segmenta interesele utilizatorilor faţă de internet dating heartbreak zone sau aplicaţii ale site-ului, fapt care le permite ulterior îmbunătăţirea experinţei de navigare, introducerea unui conţinut relevant pentru utilizator etc.

Unii dintre partenerii noştri de afaceri folosesc cookie-uri pe site-ul nostru ex: cei care îşi fac publicitate. Cu toate acestea, nu avem acces şi nici nu putem controla aceste cookie-uri. Aceste fișiere cookie ne permit să salvăm adresa dvs. Bineînțeles că puteți accesa pagina noastră web și fără cookies. În cazul în care nu doriți să recunoaștem computerul dvs.

Nu comunicați parola dvs. Facebook și nu transferați contul dvs. Încercăm să facem Facebook disponibil pentru toată lumea, dar nu puteți utiliza Facebook dacă: Nu ați împlinit 13 ani sau vârsta minimă legală din țara dvs.

Ați fost condamnat pentru infracțiuni de natură sexuală. Am dezactivat anterior contul dvs. Legile aplicabile vă interzic să primiți software-ul, produsele sau serviciile noastre. Ce puteți să distribuiți și să faceți pe Facebook Dorim ca oamenii să utilizeze Facebook pentru a se exprima și a distribui conținut important pentru ei, dar nu cu prețul siguranței și bunăstării celorlalți sau al integrității comunității noastre.

Prin urmare, sunteți de acord să nu vă angajați în comportamentele descrise mai jos sau să încurajați sau să sprijiniți alte persoane să facă astfel : Este interzis să utilizați Produsele noastre pentru a întreprinde orice acțiuni sau pentru a distribui: Conținut are încalcă prezentele Condiții, Standardele comunității noastre și alte condiții și politici aplicabile utilizării Facebook de către dvs.

Conținut ilegal, înșelător, discriminator sau fraudulos. Conținut care nesocotește sau încalcă drepturile unei alte persoane, inclusiv drepturile sale de proprietate intelectuală. Este interzis să încărcați viruși sau coduri rău intenționate sau să întreprindeți orice acțiuni care ar putea să dezactiveze, să supraîncarce sau să afecteze funcționarea corectă sau aspectul adecvat al Produselor noastre.

Este interzis să accesați sau să colectați date din Produsele noastre utilizând mijloace automatizate fără permisiunea noastră prealabilă sau să încercați să accesați date pe care nu aveți permisiunea să le accesați. Putem șterge sau restricționa accesul la conținutul care încalcă aceste prevederi. În cazul în care, din cauza încălcării Standardelor comunității noastre, ștergem conținut pe care l-ați distribuit, vă vom anunța și vă vom explica toate opțiunile pe care le aveți pentru a solicita o altă examinare, cu excepția cazului în care ați încălcat în mod grav sau repetat aceste Condiții sau dacă acest lucru ne poate expune pe noi sau pe alții la răspundere legală; dăunează comunității noastre de utilizatori; compromite sau interferează cu integritatea sau funcționarea oricăror servicii, sisteme sau Produse ale noastre; în cazul în care dacă avem restricții din cauza limitărilor tehnice sau în cazul în care ne este interzis să facem acest lucru din motive legale.

Pentru a contribui la sprijinirea comunității noastre, vă încurajăm să raportați conținutul sau comportamentele care considerați că vă încalcă drepturile, inclusiv drepturile de proprietate intelectuală sau condițiile și politicile noastre.

Putem, de cum îmi șterg contul de dating uniform, să ștergem conținutul, serviciile sau informațiile dvs. Permisiunile pe care ni le acordați Pentru a furniza serviciile noastre, avem nevoie să ne acordați anumite permisiuni: Permisiunea de a utiliza conținutul pe care îl creați și distribuiți: Anumit conținut pe care îl distribuiți sau încărcați, cum ar fi fotografii sau clipuri video, poate fi protejat de legile privind proprietatea intelectuală.

Nimic din aceste Condiții nu elimină drepturile pe care le aveți în legătură cu propriul dvs.

cum îmi șterg contul de dating uniform fife online dating

Puteți să distribuiți fără restricții conținutul dvs. Însă, pentru a furniza serviciile noastre, avem nevoie de unele permisiuni legale din partea dvs. Aceasta este exclusiv în scopul furnizării și îmbunătățirii Produselor și serviciilor noastre, așa cum este descris în secțiunea 1 de mai sus.

Mai întâi un pic despre companie

Mai exact, atunci când distribuiți, postați sau încărcați conținut care face obiectul drepturilor de proprietate intelectuală privind sau în legătură cu Produsele noastre, ne acordați o licență neexclusivă, transferabilă, sublicențiabilă, fără drepturi de autor și valabilă la nivel internațional pentru a putea să găzduim, să utilizăm, să distribuim, să modificăm, să rulăm, să copiem, să prezentăm public sau să afișăm și să traducem conținutul dvs.

Aceasta înseamnă, de exemplu, că, dacă distribuiți o fotografie pe Facebook, ne acordați permisiunea să o stocăm, să o copiem și să o distribuim către alte persoane din nou, în conformitate cu setările dvs. Această licență va înceta atunci când conținutul dvs.

cum îmi șterg contul de dating uniform viteza datând peste 40 de ani în brighton

Puteți șterge conținutul, separat sau în întregime, ștergându-vă contul. Aflați mai multe despre cum să vă ștergeți contul. Puteți descărca o copie a datelor dvs. Atunci când ștergeți conținut, acesta nu mai este vizibil pentru alți utilizatori, dar poate continua să existe în alte locuri în sistemele noastre în cazul în care: ștergerea imediată nu este posibilă din cauza limitărilor tehnice caz în care, conținutul dvs. În fiecare dintre cazurile prezentate mai sus, această licență va continua până când conținutul a fost șters în totalitate.

Permisiunea de a utiliza numele dvs. De exemplu, le putem arăta prietenilor dvs.

cum îmi șterg contul de dating uniform vegetarian datând din carne

Astfel de reclame sunt vizibile doar persoanelor care au permisiunea dvs. Puteți să aflați mai multe despre setările și preferințele dvs. Permisiunea de a actualiza software-ul pe care îl utilizați sau îl descărcați: Dacă descărcați sau utilizați software-ul nostru, ne oferiți permisiunea de a descărca și instala actualizări de software, acolo unde există.

Limitarea utilizării proprietății noastre intelectuale Dacă utilizați conținut protejat de drepturile de proprietate intelectuală care ne aparțin și pe care le punem la dispoziție în Produsele noastre de exemplu, imagini, machete, clipuri video sau sunete pe care le oferim și pe care le adăugați la conținutul pe care îl creați datând camere online îl distribuiți pe Facebookne rezervăm toate drepturile asupra acestui conținut dar nu asupra conținutului dvs.

Puteți utiliza drepturile noastre de autor sau mărcile noastre comerciale sau orice alte mărci asemănătoare doar așa cum este permis în mod expres prin Instrucțiunile de utilizare a mărcii sau cu acordul nostru prealabil, exprimat în scris. Este obligatoriu să obțineți permisiunea noastră scrisă sau permisiunea prevăzută de o licență de sursă deschisă pentru a modifica, a crea produse derivate, a decompila sau a încerca în orice alt mod să extrageți cod sursă de la noi.

Prevederi suplimentare 1. Pe alte platforme decât browserele, identificatorii unici sunt utilizați pentru a recunoaște un anumit dispozitiv sau o anumită aplicație de pe acel dispozitiv. De exemplu, un identificator unic, cum ar fi ID-ul publicitar, este folosit pentru a difuza reclame relevante pe dispozitivele Android și poate fi gestionat în setările dispozitivului. De exemplu, identificatorul unic de dispozitiv poate fi folosit pentru a personaliza serviciul pe dispozitiv sau pentru a analiza eventuale probleme ale dispozitivului care țin de serviciile noastre.

Informaţii care nu sunt de identificare personală Acestea constituie informații înregistrate cu privire la utilizatori, astfel încât să nu mai reflecte și să nu mai facă trimitere la un utilizator ce poate fi identificat în mod individual. Informaţii personale Acestea sunt informații pe care ni le oferiți și care vă identifică personal, cum ar fi numele, adresa de e-mail, informațiile de facturare sau alte date care pot fi asociate ușor de Google cu astfel de informații, cum ar fi informațiile asociate Contului Google.

Informaţii personale delicate Cum îmi șterg contul de dating uniform este o categorie specială de informații cu caracter personal, referitoare la subiecte cum ar fi informații medicale confidențiale, origine etnică sau rasială, convingeri politice sau religioase sau orientare sexuală.

Jurnale de server La fel ca în cazul majorităţii site-urilor web, serverele noastre înregistrează în mod automat solicitările de pagini efectuate când un utilizator accesează site-urile noastre web. În funcție de serviciul folosit, utilizatorului i se poate atribui de furnizorul de servicii o adresă IP diferită de fiecare dată când se conectează la internet. Firefox 1. Cookie-urile pot fi șterse de utilizatori. Dacă după ultima accesare a site-ului Google, utilizatorul a șters cookie-ul din computer, atunci acesta va fi ID-ul unic de cookie atribuit dispozitivului său la următoarea accesare a site-ului Google de pe respectivul dispozitiv.

Memoria cache pentru datele aplicațiilor O memorie cache pentru datele aplicației este un depozit de date de pe un dispozitiv. Poate, de exemplu, să permită unei aplicații web să ruleze fără conexiune la internet și poate îmbunătăți performanța aplicației permițând încărcarea mai rapidă a conținutului. Stocarea datelor de pe web prin browser Stocarea datelor de pe web prin browser permite site-urilor să stocheze date într-un browser de pe dispozitiv.

Condiții de utilizare

Aceasta permite ca datele să poată fi recuperate și după închiderea și redeschiderea browserului. O tehnologie care permite stocarea datelor de pe web este HTML 5. Context suplimentar Activitatea de pe alte site-uri și din alte aplicații Este posibil ca această activitate să provină din folosirea serviciilor Google, cum ar fi sincronizarea contului cu Chrome sau din accesările site-urilor și aplicațiilor partenere Google de către dvs.

cum îmi șterg contul de dating uniform dating delicios

Numeroase site-uri și aplicații colaborează cu Google pentru a-și îmbunătăți conținutul și serviciile. De exemplu, un site poate să folosească serviciile de publicitate Google cum ar fi AdSense sau instrumentele de analiză cum ar fi Google Analytics ori poate să încorporeze alt conținut cum ar fi videoclipuri de pe YouTube.

Aceste sevicii trimit către Google informații privind activitatea dvs. Aflați mai multe despre modul în care vă folosește Google datele când utilizați site-urile sau aplicațiile partenerilor săi. Aducerea îmbunătățirilor De exemplu, folosim cookie-urile pentru a analiza modul în care vizitatorii interacționează cu serviciile noastre.

Iar această analiză ne ajută să creăm produse mai bune. De exemplu, ea ne poate ajuta să aflăm dacă durează prea mult ca vizitatorii să realizeze o anumită activitate sau dacă o pot duce la bun sfârșit. Apoi putem să reproiectăm funcția respectivă și să îmbunătățim produsul pentru toată lumea. Afișarea tendințelor Când un număr mare de persoane încep să caute ceva anume, acest lucru poate să ofere informații utile despre anumite tendințe înregistrate la momentul respectiv.

Google Trends analizează căutările Google pe web pentru a estima popularitatea căutărilor într-o anumită perioadă și face publice rezultatele, în forme agregate. Aflați mai multe Anunțuri personalizate Puteți vedea și anunțuri personalizate pe baza informațiilor de la agenții de publicitate.

De exemplu, dacă ați făcut achiziții de pe site-ul unui agent de publicitate, acesta poate folosi informații despre vizita dvs. Aflați mai multe Anunțurile pe care le veți considera cele mai utile De exemplu, dacă urmăriți videoclipuri despre pregătirea prăjiturilor pe YouTube, este posibil ca atunci când navigați pe web să vedeți mai multe anunțuri care au legătură cu coptul prăjiturilor.

De asemenea, vă putem folosi adresa IP pentru a stabili locația dvs. De exemplu, vă putem sugera să vă alăturați unui grup de pe Facebook din care fac parte persoanele pe care le urmăriți pe Instagram sau cu care comunicați prin Messenger. De asemenea, vă putem simplifica experiența, de exemplu prin completarea automată a informațiilor dvs. Informații cu privire la locație: Utilizăm informațiile cu privire la locație - cum ar fi locația dvs. Aceste informații se pot baza pe elemente precum locația exactă a dispozitivului dacă ne-ați permis să o obținemadresele IP și informațiile despre utilizarea Produselor Facebook de către dvs.

Cercetare și dezvoltarea Produselor: Utilizăm informațiile de care dispunem pentru a dezvolta, a testa și a îmbunătăți Produsele noastre, inclusiv prin realizarea de sondaje și cercetări și prin testarea și depanarea produselor și funcțiilor noi. Recunoaștere facială: Dacă ați activat-o, utilizăm tehnologia de recunoaștere facială pentru a vă recunoaște în fotografii, în clipuri video și în experiențele cu cum îmi șterg contul de dating uniform foto. Modelele de recunoaștere facială pe care le creăm pot constitui date care se bucură de protecție specială în conformitate cu legislația țării dvs.

Aflați mai multe despre modul în care utilizăm tehnologia de recunoaștere facială sau despre modul de a controla în Setările Facebook utilizarea de către noi a respectivei tehnologii.

Dacă introducem tehnologia de recunoaștere facială în experiența dvs. Reclame și alt conținut sponsorizat: Utilizăm informațiile pe care le deținem despre dvs.

Acest site web utilizează Cookie-uri

Aflați mai multe despre modul în care selectăm și personalizăm reclamele și despre opțiunile pe care le aveți cu privire la datele pe care le utilizăm pentru a selecta reclame și alte forme de conținut sponsorizat pentru dvs.

Pentru a furniza măsurători, date analitice și alte servicii pentru afaceri. Utilizăm informațiile de care dispunem inclusiv activitatea dvs. Aflați cum distribuim informații acestor parteneri.

Amprente digitale

Pentru a promova siguranța, integritatea și securitatea. Utilizăm informațiile de care dispunem pentru a verifica activitatea și conturile, pentru a combate comportamentele dăunătoare, pentru a detecta și a preveni spamul și alte experiențe nedorite, pentru a menține integritatea Produselor noastre și pentru a promova siguranța și securitatea în cadrul Produselor Facebook și în afara lor.

De exemplu, utilizăm datele pe care le deținem pentru a investiga activități suspecte sau încălcări ale condițiilor sau politicilor noastre, sau pentru detectarea situațiilor în care cineva are nevoie de ajutor.

Pentru a afla mai multe, vizitați Centrul de ajutor Facebook pentru securitate și Sfaturile pentru securitate Instagram. Pentru a comunica cu dvs. Utilizăm informațiile de care dispunem pentru a vă trimite mesaje de marketing, pentru a comunica cu dvs. De asemenea, utilizăm informațiile dvs.

În scopuri de cercetare și inovare pentru binele societății. Utilizăm informațiile de care dispunem inclusiv de la partenerii cu care colaborăm pentru cercetare pentru a realiza și a susține cercetarea și inovarea în domenii ce țin de bunăstarea socială generală, progresul tehnologic, interesul public, sănătatea și bunăstarea oamenilor.

De exemplu, analizăm informațiile pe care le avem despre tiparele de migrație din timpul crizelor pentru a contribui la eforturile de ajutorare. Aflați mai multe despre programele noastre de cercetare. Cum sunt distribuite aceste informații? Informațiile dvs. De exemplu, atunci când postați pe Facebook, selectați o audiență pentru postare, cum ar fi un grup, toți prietenii dvs. La fel, atunci când folosiți Messenger sau Instagram pentru a comunica cu persoane sau cu afaceri, acele persoane și afaceri pot vedea conținutul pe care îl trimiteți.

Rețeaua poate să vadă și acțiunile dvs. De asemenea, permitem altor conturi să vadă cine a vizionat paginile lor Facebook sau Instagram Stories. Informațiile publice pot fi văzute de oricine în cadrul și în afara Produselor noastre, chiar și de către persoanele care nu dețin conturi.

Prelucrarea datelor personale - Lensa.ro

Aceste informații includ numele dvs. Dumneavoastră, alte persoane care utilizează Facebook și Instagram și noi putem furniza acces la informațiile publice sau le putem trimite oricărei persoane, în cadrul sau în afara Produselor noastre, inclusiv în cadrul altor Produse ale Companiilor Facebook, în rezultate de căutare sau prin intermediul unor instrumente sau API-uri.

De asemenea, informațiile publice pot fi văzute, accesate, redistribuite sau descărcate prin intermediul unor servicii terțe, precum motoare de căutare, API-uri și medii offline, cum ar fi TV-urile, și prin aplicații, site-uri web și alte servicii care se integrează cu Produsele noastre.

Aflați mai multe despre informațiile care sunt publice și despre modul în care controlați vizibilitatea dvs.

cum îmi șterg contul de dating uniform tribe dating app

Conținut pe care alte persoane îl distribuie sau îl redistribuie despre dvs. Ar trebui să alegeți cu atenție persoanele cărora le distribuiți conținut, deoarece persoanele care pot să vadă activitatea dvs. De exemplu, atunci când distribuiți o postare sau trimiteți un mesaj anumitor prieteni sau conturi, aceștia pot să descarce conținutul, să îl înregistreze prin capturi de ecran sau să îl redistribuie altor persoane în cadrul sau în afara Produselor noastre, în persoană sau prin experiențe de realitate virtuală, precum Facebook Spaces.

De asemenea, atunci când adăugați un comentariu la postarea altei persoane sau când reacționați la conținutul acesteia, comentariul sau reacția dvs. În plus, alte persoane pot să folosească Produsele noastre pentru a crea conținut despre dvs.